Wyciągi narciarskie

W Bukowinie Tatrzańskiej  znajduje się kilkanaście wyciągów narciarskich. Większość z nich zapewnia możliwość nauki jazdy na nartach wraz z wykwalifikowanym instruktorem. Wszystkie trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane oraz przygotowywane przez ratraki. Przy większości wyciągów znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz szkółki narciarskie.

Nartostrady zostały wytyczone w taki sposób, aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści o różnych poziomach zaawansowania.

Poniżej przedstawiamy Państwu wyciągi i stacje narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach.

  • Kompleks przy Olczańskim Wierchu w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Pensjonatu - największy w Bukowinie kompleks narciarski, w którym wszystkie trasy są oświetlone, ratrakowane i naśnieżane.
  • "Pod Trafem" - wyciąg talerzykowy, długość 200 m, trasa oświetlona.
  •  "Linka" - wyciąg talerzykowy, długość 70 m, trasa oświetlona.
  • "Przy Kolybie" - wyciąg talerzykowy, długość 400 m, położony w bezpośrednim sąsiedztwie „ZBÓJECKIEGO DWORU***”, trasa oświetlona.
  • "JEDYNKA" -wyciąg talerzykowy ,długość 400 m,połorzony w bespośrednim sąsiedztwie naszego pensjonatu.
  • "Ufo" - wyciąg talerzykowy, długość 350 m, trasa oświetlona.
  • "Zwyrtlik" - wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona.
  • "Turnia" - kolej krzesełkowa, 400 m ,trasa oświetlona.
  • „Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI” znajduje się 3 km od Zbójeckiego Dworu – jest to rodzinna stacja zlokalizowana na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Znaleźć tam można doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. RUSIŃ-SKI to miejsce, gdzie na narty może przyjechać cała rodzina. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na Tatry. Główna trasa ma 800 metrów długości, ale co najważniejsze jest bardzo szeroka - ok. 150 metrów. Dzięki temu ściągają tutaj miłośnicy carvingu, a narciarze i snowboardziści nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo na stoku. Większość tras na Rusińskim Wierchu to trasy niebieskie, co oznacza, że są one łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu. W kompleksie można znaleźć także czerwone odcinki, pozwalające na szybszą jazdę. Dla chętnych udostępniono trasę sportową, przeznaczoną do jazdy na tyczkach i startu w narciarskich lub snowboardowych slalomach.