Szlaki rowerowe

Nasz Pensjonat znajduje się w znakomitym miejscu, aby rozpocząć przygodę rowerową. Poniżej prezentujemy Państwu kilka przykładowych tras rowerowych.

TRASA NR 1: Bukowina Klin - Wierch Poroniec - Murzasichle - Kośne Hamry - Bukowina

Z Klina, mając przed sobą na zmianę szpaler lasu i widoki na góry, jedziemy w kierunku Łysej Polany. Drogą na Zakopane przez Zazadnią docieramy do Brzezin. Odbijamy w prawo. Zjazdem przez Murzasichle docieramy na Kośne Hamry w Poroninie. Jeszcze raz w prawo i pokonujemy ciągły podjazd pod górkę przez Stasikówkę do punktu startu.

TRASA NR 2: Bukowina Klin - Gliczarów Górny i Dolny - Szaflary - Sądel - Leśnica - Bukowina

Pierwszą miejscowością na trasie jest malownicza i obok Zębu, najwyżej położona miejscowość w Polsce - Gliczarów Górny. Gliczarów to świetny punkt centralny do obserwowania całego horyzontu Tatr. Stromym zjazdem docieramy do Gliczarowa Dolnego. Przez Szaflary, Sądel i Leśnicę - Groń trafiamy na Wierch Olczański.

 TRASA NR 3: Bukowina - Jurgów - Podspady - Tatranska Javorina - Łysa Polana - Bukowina  

Trasa nr 3, z umownym startem w Bukowinie Dolnej, poprowadzi nas przez Czarną Górę i Jurgów wprost na Słowację. Warto pamiętać o posiadaniu przy sobie dowodu osobistego. Wzdłuż przygranicznych wsi słowackich udajemy się w stronę granicy na Łysej Polanie. Stąd przez Wierch Poroniec i Głodówkę wracamy do Bukowiny Tatrzańskiej

TRASA NR 4: Bukowina - Białka T. - Trybsz - Łapszanka - Rzepiska - Bukowina

Trasa prowadzi nas głównie po Polskim Spiszu. Jest to spory kawałek jazdy z trudnymi podjazdami i zjazdami, szczególnie w Łapszance i Rzepiskach, gdzie czekają na nas piękne widoki na Tatry Bielskie. Wcześniej przejeżdzamy przez Białkę i Trybsz. Pokonując most na rzece Białce w Czarnej Górze zamykamy pętlę na rondzie w Bukowinie Dolnej.